KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 14046181
nr 1404 6181
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färgetsning, Jorgo Krallis (f. 1937), Signerad, numrerad 21/125. Motivet: 49x48, yttermått inklusive ram: 82x75 cm
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 21 juni 2021
kl 20:07:43
21/6 19:44:11
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis